Oryginalny prezent na dzień ojca to niełatwe zadanie. Jaki drobiazg wybrać, aby zobaczyć uśmiech na twarzy rodzica? Podpowiadamy, czym można go zaskoczyć w tym roku.
Spoglądasz na kalendarz. Nieubłaganie zbliża się 23 czerwca – to w tym dniu, co roku obchodzimy w Polsce Dzień Ojca. Jak co roku oblewa Cię zimny pot – znów nie masz żadnego pomysłu. Przez ostatnie kilka lat wykorzystałeś już większość, co ciekawszych koncepcji – jednego roku podręczny zestaw majsterkowicza, w kolejnym gadżety dla fana motoryzacji… Co jeszcze zostało? I nagle przychodzi ta myśl – a może by tak dla odmiany sprezentować mu książkę. Oryginalne, na pewno jeszcze tego nie kupowałeś, a jakie funkcjonalne – przecież książkę będzie mógł czytać zarówno w domu na własnej kanapie, jak i w podróży. Otwierasz w przeglądarce stronę księgarni i wpadasz w popłoch na widok tak wielu opcji.

Ale spokojnie! Właśnie po to stworzyliśmy ten artykuł – aby pomóc ci w tym trudnym wyborze. Oto kilka propozycji, które przypadną do gustu każdemu rodzicielowi.

Coś dla fanów starych, dobrych zagadek kryminalnych

Niewyjaśnione zbrodnie, tajemnicze miejsca, a może zagadki z przeszłości, które może rozwiązać pozornie niezwiązany z historią człowiek? Jeśli twój tata należy do fanów wyżej wymienionych wątków to idealnym prezentem będzie jedna z książek Remigiusza Mroza. Aktualnie we wszystkich listach księgarni króluje jego seria o Joannie Chyłce – prawniczce, która z pomocą swojego asystenta Kordiana próbuje rozwiązać pozornie niewytłumaczalne sprawy. Sam autor jest jednym z najbardziej cenionych polskich twórców młodego pokolenia, a jego utwory trafiają do czytelników w każdym wieku.

Dla fanów fantastyki

Jeśli jednak twój tata woli udać się w podróż do fantastycznego świata gdzie króluje miecz i magia to z czystym sercem możemy polecić serie o Wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Cykl o przygodach Geralta z Rivii doczekał się fanów na całym świecie, a filmowa adaptacja tej historii jest dostępna od grudnia 2019 roku na platformie streamingowej Netflix.

A może coś dla fana sportu?

Najlepszym wyborem będzie “Moja historia futbolu” Stefana Szczepłeka czyli historia światowej piłki nożnej ostatniego półwiecza opowiedziana przez dziennikarza, będącego świadkiem najważniejszych wydarzeń w tym sporcie. Stefan Szczepłek nie tylko obejrzał tysiące meczów czy mistrzostwa Europy, ale przede wszystkim przeprowadził setki rozmów z piłkarzami, ich trenerami oraz innymi osobistościami świata piłki nożnej.

Wbrew pozorom odnalezienie idealnego prezentu na Dzień Ojca nie jest aż tak trudnym do zrealizowania zadaniem. Potrzeba do tego przede wszystkim chwili zastanowienia, odrobiny chęci i odnalezienia inspiracji. Mamy nadzieję, że może nią się okazać powyższy wpis. Nasze pomysły na prezent dla taty to zbiór kilku interesujących propozycji, zachęcamy więc do wyboru jednej z nich.

Kochanie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com